HC Chotěboř
HC Chotěboř
HC Ledeč nad Sázavou
8 : 2

Ledečtí muži měli v prvním utkání snad nejtěžšího možného soupeře. Tým Chotěboře jasně ohlásil ty nejvyšší ambice a chuť postoupit do II.ligy. Ledečské mužstvo před sezónou opustili hned dva hráči základní sestavy - Míra Sedláček a Marek Vantuch, kteří nastoupili právě v chotěbořském dresu. Mužstvo se teprve skládá a za současných podmínek, kdy se na úplný okraj Vysočiny nikomu nechce, musíme čekat jestli někdo nevypadne z mužstev našich soupeřů. Mužstvo je tak složeno z ledečských odchovanců. Bohužel někteří odešli za lepší štací k našim rivalům. Do Chotěboře jsme tak přijeli jen v 11 hráčích do pole a dvěma brankáři. Přesto ti co nastoupili podali velmi dobrý výkon. Hned v čase 0:55 zavezl Artur Prchal s Kubou Krajíčkem kotouč do třetiny domácích, Kuba nahrál na modrou Karlovi Koubovi a ten zmrazil všechny povedou střelou, která skončila za zády golmana domácích. Hráli jsme jednoduchý hokej ven z našeho obranného pásma a narušovat rozehrávku domácích ve středním pásmu. Domácí tlak postupně rostl a i když v naší brance čaroval Ondra Machotka domácí v prvním dějství dvakrát udeřili. První třetina tak skončila 2:1 pro domácí. Bohužel hned v první třetině jsme přišli o Pavla Kafku, který tentokrát naskočil netradičně v obraně, kde nahradil nemocného Tondu Vránu. Svou premiéru na beku prožil Michal Brož a nevedl si vůbec špatně. V poziční hře to malinko pokulhávalo, ale v osobních soubojích v rozích a při bránění najíždějících útočníků si vedl dobře. Ve druhé třetině domácí ještě přidali a vynutili některé "zvláštní" fauly, které nám rozhodčí odpískal. V přesilovkách se potvrdila kvalita chotěbořských beků a vlastně celé přesilovkové formace. Domácí zavezli puk, rozestavěli se tak, že Ondra v naší brance neviděl nic a chotěbořští beci trefovali šibenice. Přesilovku využili hned 3x a to jak přes kopírák. Na 3:1 zvýšil Vašek Pecen, na 4:1 domácí kapitán Vlček a na 5:1 Slanař. Domácí se dál hnali do útoku a našemu mužstvu začaly rychle ubývat síly. Přesto ledečtí dvakrát zahrozili - Tomáš Nguyen hned dvakrát pronikl po pravém křídle a i když pokaždé skončil podražen, píšťalka sudích zůstala němá. V polovině druhé třetiny se ještě prosadil Hendrych a 23 sekund před druhou sirénou zvýšil na 7:1 Mašek. Do závěrečné třetiny se šlo za rozhodnutého stavu. Do závěrečné třetiny pustil golman Ondra Machotka do branky Kubu Dundáčka a ten se hned v úvodu třetiny blýskl parádním zákrokem, kdy střelu ze slotu zlikvidoval lapačkou. A měl i spoustu dalších výborných zákroků. V půlce třetí třetiny už domácí trochu ubrali a Ledečáci s posledních zbytků sil ještě několikrát slušně zaútočili. V čase 56:05 předvedl Marek Havel, že má pořád rychlé ruce a parádní střelu. Na pravém křídle ho vysunul perfektní nahrávkou Valda Smolko. Marek švihem vystřelil, golman jeho střelu jenom vyrazil. Odražený puk si ale opět našel a bekhendovou střelou nekompromisně zavěsil. 7:2. V závěru utkání už toho měli kluci opravdu dost a tak jsme využili i oddechový čas. Nakonec jsme ani třetí třetinu nevyhráli. V čase 59:00 - se z vlastní třetiny rozjel Míra Sedláček, snadno přebruslil naše unavené obránce a uzavřel tak účet utkání na 8:2. Hodnocení trenérů: Na úvod sezóny velice těžké utkání, navíc máme problém s počtem obránců. Přesto musíme hráče pochválit, nechali na ledě všechno, někteří hráli na postech na které nejsou zvyklí a nevedli si vůbec špatně. Dneska jsme doplatili na počet lidí. V 11 se s největším favoritem prostě hrát nedá. Musíme mužstvo co nejrychleji doplnit. Na domácí utkání už nás snad bude výrazně víc. Soupeři gratulujeme k vítězství a v zápase doma je snad potrápíme víc o:)